Ultrasound Yardımlı Liposuction’In Diğer Yöntemlerden Farkı

Image Description
Liposuction Nedir?

Liposuction sağlıklı beslenme kurallarına uyularak diyet ve egzersize rağmen bazen genetik nedenlerle vücudun belirli alanlarda varolan dirençli yağ dokularının vücudun genel hatları göz önüne alınarak vücut hatlarının daha iyi şekillendirilmesi için cerrahi bir yöntem ile alınması işlemidir

Vücut Tipine Göre Liposuction Uygulaması

Vücut yağlarımız vücut tiplerimizi belirler. Genetik yapı, gündelik yaşamda koşullara bağlı edindiğimiz beslenme alışkanlıkları ve hareket düzeni ya da doğum sonrası oluşan vücudun genel yapısına göre belirli bölgelerinde daha fazla meydana gelen inatçı yağlar, vücut tiplerini kategori ederken belirleyici bir faktördür. Estetik algıda vücut tipleri; Elma tipi, armut şekli, kum saati , dikdörtgen tipli vücutlar olarak belirlenebilir.

Elma şeklinde vücut tipine sahip olanların en fazla şikâyetçi olduğu bölge göğüs, göbek ve bel bölgesidir Türk kadınlarında ve erkeklerinde en fazla görülen elma şeklinde vücut tipi genellikle kadınların doğum sonrasında oluşan bel bölgesi yağlanmaları nedeniyle oluşur Bu tipte olan hastaların en fazla şikâyetçi olduğu bölge göğüs, göbek ve bel bölgesidir.

Armut şeklinde vücut tipi sahip olanlar genellikle kadınlardır Basen bölgesinde fazla yağlanmadan şikayet edenler günlük yaşamında diyet egzersiz spor yapmasına rağmen bu bölgede oluşan inatçı yağlanma için liposuction yöntemi ile vücut şekillendirilebilinir

Kum saati şeklinde vücut tipi olanlar fazla yağlanma genellikle göğüs, sırt ve basen bölgesinde toplanmıştır. Kum saati tipi vücuda sahip olanlarda basen ve sırt bölgesilerinde yağlanma daha fazla görülür. Liposuction yöntemi ile vücut oranına göre belirli bölgede oluşan fazlalıklar alınarak vücuda orantılı bir şekle dönüştürülmesi hedeflenir.

Dikdörtgen şeklinde vücut tipi olanlarda genellikle bel bölgesi kavisinin olmadığı kavissiz olduğu görülmüştür Bu durumda basen ve göğüs bölgesi ile aynı orantıda olan bel bölgesinin yağları alındığında kişinin hatları daha belirgin hale getirilir.

Kısaca değindiğimiz bu vücut tiplerini oluşturan şey aslında yağlarımızdır. Bu sebeple Liposuction yöntemi ile vücut şeklinizi değiştirebilir, istediğiniz vücut şekline kavuşabilirsiniz. Bu yöntemle bölgesel depolanan istenmeyen yağlardan kurtulabilirsiniz. Bu yüzden Liposuction, bilinenin aksine bir zayıflama yöntemi değil vücut şeklini düzenleme, istenilen şekle kavuşma yöntemidir.

Ultrasound Yardımlı Liposuction’In Diğer Yöntemlerden Farkı

Ultrasound yardımlı liposuction vücuttaki inatçı ve fazla yağlardan kurtulurken ameliyat sonrasında vücuttaki ödem dönemi diğer liposuction uygulamalarına göre (klasik liposuction veya lazerlipoliz) daha kısadır. Ultrasonik ses dalgaları yardımıyla, yağlar homojen şekilde parçalanarak sıvılaştırılmaktadır. Bu nedenle diğer yağ aldırma yöntemlerindeki çukurlaşmalar görülmemektedir. Deride sıkılaşma yaparak sarkmalar ve dalgalanmaların görülmesi ihtimali azdır Derinin üst tabakalarından yağ alınmasına izin verir böylece daha fazla yağ alınabilir ve deri inceltilebilir. Yapılan çalışmalar ultrasound asisted yöntemle alınan yağların başka bir yerde tekrar kullanmak için en elverişli yağlar olduğunu göstermiştir. Popo ve memede kullanmak için çok uygundur. Eğer cihazın uygun uçları kullanılırsa sellülit tedavisinde de kullanılabilir. Çok daha fazla yağ alınabilmesi ve daha kapsamlı bir cerrahi girişim olmasına rağmen potoperatif iyileşme süreci oldukça kısadır.

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
SVG

Adres

Harbiye Mahallesi Teşvikiye Cad. İkbal İş Merkezi No.17 Kat:2 Şişli /İstanbul

SVG

Telefon

0 541 767 00 66