Dolgu Uygulamaları

Image Description

Dolgu işlemleri özellikle yüzde yaş, kilo alıp verme, genetik vb etkilerle yaşlı ve yorgun ifadenin giderilmesinde en önemli yardımcımızdır. Örneğin, Burun kenarından aşağı doğru inen çizgiler (nazolabial) kişiye mutsuz, yorgun ve yaşlı bir ifade verir. Ayrıca ince dudaklar, kaş arasındaki derin çizgilerin doldurulmasında da en sık başvurduğumuz işlemlerdendir.

Dolgu malzemeleri iki türlüdür. Dışardan verilen ve cerrahi yöntem ile kişinin kendi yağından elde edilen dolgular. Ameliyatsız güzellik bölümünde dışardan uygulanan dolgulara çok kısa bir şekilde göz atalım:

Dışarıdan verilen dolgu malzemeleri 8-12 ay ile 2-3 yıl arasında etki gösterirler. Bu dolgu malzemelerinde daha uzun etki süreli olanların kullanılmasını önermiyoruz çünkü bunlar ileride çeşitli reaksiyonlara neden olabilir. Kısa etki süreli olan dolgularda ters reaksiyonlar görülmesi çok nadirdir. Herhangi bir reaksiyon veya memnuniyetsizlik olsa dahi etkisi 8-12 ay içinde geçer ve uzun süreli komplikasyonlara neden olmaz. İşlem yapılacak bölgeye önce uyuşturucu bir krem sürülerek o bölgenin enjeksiyona direnci arttırılır ve uygulama yapılır. İlk 2-3 üç ödem görülmesi çok normaldir. Hasta daha sonrasında uygulama yapılan bölgede hiçbir şekilde yabancı madde hissetmez. Uygun hastaya yapıldığında sonuçları yaşlanma etkilerini geciktirici ve hastanın kendini mutlu hissetmesine neden olan bir ameliyatsız güzellik yöntemidir. Ayrıca burun estetiği için gelen bazı hastalarda ( nadir de olsa) eğer ki burun yapısı uygun ise yapılacak bir dolgu ile ameliyat sonucu alınabilir.

Dolgu Uygulamaları SSS Soruları

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
SVG

Adres

Harbiye Mahallesi Teşvikiye Cad. İkbal İş Merkezi No.17 Kat:2 Şişli /İstanbul

SVG

Telefon

0 541 767 00 66