İple Asma Yöntemleri

Image Description

Ameliyatsız Yüz Germede Devrimsel Bir Yöntem

Kalıcı Gençlik İpi - Dinamik Askı

Gençlik ve güzellikte olduğu gibi, yaşlanmanın da ilk ipuçlarını yüzümüz ele verir. Yaşlanmaya dair ilk değişimler yüzümüzde görülmeye başlar. Zayıflayan bağ dokusu, kollajen ve elastik liflerde azalmanın etkisiyle yüzümüze biçim veren dokular yer çekimine yenik düşmeye başlarlar. Yüzümüzde önceleri bizi yorgun gösteren, sonra alışamadığımız kırışıklıklar ve hacim kaybı ile beraber zamanla yüzümüzde bazı yerlerde sarkma ve toplanmalar ortaya çıkar. Bunlar da yine bağ dokusunun asıcı gücünün azalmasının sonucu olarak cilt altı yağ yastıklarının yer değiştirmesi ve hatta kasların da gevşemesine bağlıdır.

Yaşlanmaya bağlı deride oluşan değişiklikleri geri döndürmek, derinin yaşlanma sırasında kaybettiği kollajeni yeniden ürettirmek, deride oluşan yaşlılık lekeleri ve ince kırışıklıkları ameliyatsız yöntemlerle düzeltmek için son 4-5 yıldır oldukça başarı kazanmış yöntemler kullanılmaktadır. Ancak yer çekimi etkisiyle oluşan sarkmaları düzeltmenin en etkili yolu son yıllara kadar hala cerrahi yöntemlerdi.

Sarkma belirtilerinin düzeltilmesi için cerrahlar bugün ameliyatsız neler yapabiliyorlar, bu konudaki yenilikleri paylaşmak gerekirse;

Yüzümüzde beliren yaşlı görüntünün ve sarkmaların sebebi, derideki gevşeme ve yağ yastıkçıklarının yer değiştirmesine bağlı deformasyonlardır. Bu deformasyonlar, ağırlıklı olarak cerrahi yüz germe ameliyatları ile düzeltilir. Ameliyat istemeyen hastalar için de ameliyatsız çözümler aranmaktadır. Cerrahi yüz germe ameliyatlarının hemen ve çok belirgin sonuçlar vermesine ve etkilerinin uzun yıllar kalıcı olmasına karşın, cerrahi olmayan yöntemlerde yakın zamana kadar bu avantajlar yoktu. Bu yüzden de cerrahi yöntemlere gönül rahatlığı ile ve kalıcı bir alternatif oluşturamıyorduk. Daha kısa süre etkili olan, daha kolay uygulanan bu yöntemler bazı hastalar tarafından ameliyatsız oldukları için, bazı hastalar tarafından da daha kolay uygulanabilir oldukları için tercih ediliyorlardı.

Artık bugün, Fransa’da geliştirilen ve dinamik askı özelliğine sahip esnek askılarla yüzün mimik hareketlerine uyarak gevşeyen, ifade bozukluğu ve çekilmeler yaratmadan deformasyonların düzelmesini sağlayan daha kalıcı bir ameliyatsız yüz germe yöntemi kullanılmaya başlanmıştır. Daha önceleri sert ve esnemez iplerle yapılmakta olan askılama işlemlerinde yüzdeki mimik hareketleri sırasında kasılmalar ortaya çıkabilmekteydi. Bazen de gerginliğe bağlı kopmalar sonucu yüzde istenmeyen asimetriler oluşabiliyordu. Etkili oldukları süre ise 6 ay 1 yıl civarında kalıyordu. Dinamik askılama yöntemi ile hem 4-6 yıla uzayan kalıcılık hem de doğal ifadenin korunması mümkün olabiliyor.

İşte bu nedenle artık ameliyat istemeyen hastalarımıza, ya da ameliyat istediği halde herhangi bir sebeple ameliyata uygun olmayan hastalarda, cerrahi yüz germeye alternatif olabilecek bir yöntemi rahatlıkla önerebiliyoruz. “Dinamik Askılama Yöntemi” olarak bilinen bu yöntem 2006 yılında Fransa’da biyomekanik çalışmaları yapılarak geliştirilen 2009 yılında da “Avrupa Innovasyon Ödülü”nü almış olan çok katmanlı esnek askı ipi kullanılarak uygulanıyor. Bu askı ipi hem sağlam ve normal şartlarda kopma riski yok, hem de esnek olduğu için yüzün mimik hareketlerini bozmadan doğal ifadeyi koruyarak asıcı özelliğini uzun yıllar yerine getirebiliyor. Bu dinamik askı yalnız genç görünmeyi sağlamak için değil, aynı zamanda yüz felci geçiren hastaların yüz asimetrilerinin dinamik olarak düzeltilmesi için de kullanılabiliyor. Tabii ki felcin tedavisinde değil ama felce bağlı asimetrilerin düzeltilmesi için kullanılıyor

Kullanılan materyalin bio-uyumlu olması sayesinde, uzun yıllar cilt altında kalması mümkün olabildiği gibi tüm bio-mekanik verileri ise yumuşaklığının yanı sıra yüzümüzde yer alan kas ve yağ dokusu ile uyumlu çalışabilecek esnekliğe sahip olduğunu göstermektedir. Bu sayede yüz ifadesini bozmadan, doğal yüz ifade zenginliği ile günlük hayatta hiç fark edilmeden genç ve gergin görünüme destek vermektedir.

İple Asma Yöntemi Nasıl Yapılır? 

Uygulama lokal anestezi ile yapılıp, yaklaşık 30-45 dakika sürmektedir. Yüzde ve vücutta yaptığımız analiz ve uygulama tasarımına göre dinamik askılamayı yapacak esnek tutucu ipler cilt altından ilerlenerek doğru yerlere oturtulur. Gerilerek bırakılır. Yüz çalışmalarında tutunma alanı olarak saçlı deri altını kullandığımız için dikiş gerekmemektedir. İz bırakmadan yapılan bu minimal girişimden sonra iyileşme çok süratli olur. Bu arada hissedilecek hafif ağrı ağrı kesici ilaçlarla kolayca yatıştırılabilmektedir. Hastamız günlük hayata hemen dönebilir. Uygulama kolay, acısız ve günlük yaşamı etkilemeyecek şekilde gerçekleşmektedir. Her yaş ve her düzeydeki sarkma için yapılabilir.

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
SVG

Adres

Harbiye Mahallesi Teşvikiye Cad. İkbal İş Merkezi No.17 Kat:2 Şişli /İstanbul

SVG

Telefon

0 541 767 00 66