Meme Ameliyatlarında İmplant Büyüklüğünü İyi Belirlemenin Önemi

Image Description

Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği (ASAPS) verilerine göre, başarısız meme büyütme operasyonlarının -25’i, kişiye uygun olmayan plansız ve özensiz muayene sonrası yapılan ameliyatlardan oluşuyor.

’"Silikon protezimin şeklini ben seçebilirim.’’ algısıyla yaklaşıldığında ameliyat sonrasında hastanın memnuniyetsiz olma ihtimali yüksektir.

Silikon protez boyutunun seçimi neden plastik cerraha bırakılmalı?

Her kadının göğüs yapısı farklıdır Her meme yapısı ve doku yapısı her kadında farklılık gösterdiği gibi, bir kişiye ait iki meme de asimetri olabilir.

Siz sütyen kalıbınızdan anlamasanızda bu konuda profesyonel bir göz ayrımı kolaylıkla fark edecektir.

Göğüs kafesi üzerinden yapılacak ölçümlemeler ve doku karakteristiği üzerinden istenen meme büyüklüğü konusunda muayene esnasında plastik cerrah ile detaylıca konuşulmalı.

Peki bir estetik plastik cerrahi uzmanı vücudunuza uygun meme büyüklüğünü nasıl tespit ediyor? sorusu için linke tıklamanız yeterlidir.

Meme büyütme operasyonunda kullanılacak protezin şeklinin; göğüs kafesinin yapısı, göğüs kafesinin genişliği, hastanın boyu, kol uzunluğu, omuz genişliği, var olan memenin taban genişliği ve yüksekliği, meme büyüklüğü ve şekli, kasların kuvveti, hayat tarzı, kadının profesyonel sporcu olması ya da olmaması meme büyütme ameliyatı öncesinde karar aşamasında göz önünde bulundurulması gereken koşullar ve durumlardır.

Meme büyütme ameliyatında yalnızca sizin dokularınızı kullanacağından ve hangi seçeneklerin yaşamınız boyunca sizin dokunuza uyup uyamayacağını ameliyatı olacak değil, uygulamayı yapacak plastik cerrah bilir. Emzirme sonrası memesinde sarkma olmuş bir kadınla, emzirmemiş, meme yapısı daha farklı bir kadına yerleştirilecek implantın şekli ve büyüklüğünün birbirinden farklı olması gerekir.

‘’İnstagram fenomenlerinin fotoğraflarındaki gibi bir görüntü istiyorum’’

Estetik ameliyatlar veya girişimler her kadının yüzüne veya vücuduna uygun şekilde planlanmalı. Kişiye özel prosedürler uygulanmalı. Dolayısıyla farklı boylarda olan iki farklı kadına aynı implantı yerleştirmek makul olmayacağından protezin büyüklüğü de aynı olamaz. Meme Büyütme operasyonunu; meme şekli, kadının ailesinde meme hastalığı olup olmadığı, vücut yapısı, doğum yapıp yapmadığına dikkat ederek planlanıyoruz.

Meme Büyütme Dizaynı 3D Simülasyon ile Daha Net Bir İletişim Sağlayarak Ameliyat Sonrası Hasta Memnuniyetini Artırıyor

Meme büyütme öncesi dikkat edilmesi gereken konulardan biri de implantın nereden yerleştirileceği konusudur. Meme implantı üç giriş yerinden yerleştirilir;

  1. Meme altındaki çizginin yakını
  2. Meme başının alt yarısının çevresi
  3. Koltuk altı bölgesi

Bu konu hasta ve doktorun ortak kararı ile netleştirilmelidir. Muayene esnasında, meme büyütme ameliyatı öncesinde, hastalarla, protezin nasıl gözükeceğini, yuvarlak protez mi, damla protez mi uygun olacağını, ne kadar büyük olacağını kararlaştırırken, kendilerine planlanan ameliyat sonucunu, 3 boyutlu simülasyon olarak gösteriyoruz. Bu ameliyatla ilgili farklı teknik uygulamalar ve bunun yaratacağı farklı sonuçlar ayrıntılarıyla aktarılıyor.

Bunu 36 megapiksel çözünürlükte çekilen renkli fotoğraflar 3D cihazının özel yazılımı sayesinde, hastadan alınacak ön ve yan fotoğrafları, 3D görüntü haline dönüştürerek sunuyoruz. Hastanın kendi vücut yapısı üzerinde operasyon sonucundaki görüntü, simüle edilen gerçeklik haline getirilmesi için, farklı boyutlarda implantlar “deneniyor” ve hem kostümlü hem de kostümsüz göğüslerin nasıl görüneceğini öğrenebilme imkanı sağlıyoruz.

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
SVG

Adres

Harbiye Mahallesi Teşvikiye Cad. İkbal İş Merkezi No.17 Kat:2 Şişli /İstanbul

SVG

Telefon

0 541 767 00 66