Alkali Cilt İyileştirme

Image Description

Ciltteki yeni kolajen oluşumu ile birlikte yeniden yapılanma sağlayan hibrit  yani melez bir enerji sistemi olup yeni nesil cilt gençleştirme teknolojisi Hibrit Enerji.

0,5 mm’ lik mikro iğneler Radyo frekans ( termal etki) ile birlikte neokolajenezin gerçekleştiği 50-55 derece sıcaklıkta ciltte derin dermal seviyeye  kadar penetre olur, ikinci adımda Galvanik (doğrusal) akım ile deep dermisi hedefleyen elektriksel akım uygulanır. Elektriksel akım dermal dokuda C02 fraksiyonel lazer, YAG lazer, Ultrasonlu sistemlerin aksine termal olmayan, soğuk bir uyarım oluşturur. Dermal dokuda pH seviyesi yükselir ( alkali olur) ,  doğal yara iyileşme süreci başlatılmış olur.

Mikro seviyede hasar

Mikroiğneler 0,5 mm uzunluğunda ve 0,1 mm kalınlığında olan mikroiğnelerdir. Enerjiyi diğer iğneli sistemlerden farklı olarak "uniform" bir biçimde deriye aktarırlar. Deriye itilmeleri, bastırılmaları gerekmez. Herhangi bir kanamaya yol açmazlar, uygulanmaları acısızdır, bu nedenle uygulamadan önce EMLA gerekmez, uygulama sonrasında iyileşme süresi son derece kısadır.

  • Cilt gençleştirme ve sivilce izlerinin tedavisi:Cilt gençleştirme etkisi 3 seansta ortaya çıkar. Ameliyatsız cilt germe yöntemi olarak bilinen bu yöntem ameliyata gerek olmadan cildi yeniler ve daha genç bir görünüme neden olur.

  • Sivilce izleri tedavisi:Sivilce izlerinin tedavisinde oldukça etkilidir. Ciltteki gözeneklerin sıkılaşmasına yol açar, siyah noktaların oluşumunu azaltır. Cildin yağlı görünümünü engeller. Fraksiyonel radyofrekans yöntemi cilt çatlamalarında (strialar) ve ameliyat izlerinin tedavisinde de kullanılmaktadır.

Cilt dostu Hibrit Enerji

0,5 mm’ lik mikro iğnelerRadyo frekans ( termal etki) ile birlikte neokolajenezin gerçekleştiği 50-55 derece sıcaklıkta ciltte derin dermal seviyeye  kadar penetre olur, ikinci adımda Galvanik (doğrusal) akım ile deep dermisi hedefleyen elektriksel akım uygulanır. Elektriksel akım dermal dokuda C02 fraksiyonel lazer, YAG lazer, Ultrasonlu sistemlerin aksine termal olmayan, soğuk bir uyarım oluşturur. Dermal dokuda pH seviyesi yükselir ( alkali olur) ,  doğal yara iyileşme süreci başlatılmış olur.

Galvanik akım ile hasara yol açmadan Alkali cilt iyileştirme

Şimdiye kadar kullanılan iğneli Rf teknolojilerinde cilt altında gönderilen RF uyarımı cilt altında odaklanamaz ve ciltte yüksek hasarlara yol açmaktaydı. Artık hibrit enerji teknolojisi ile, Mikro iğneler üzerinden cilt altına aktarılan Radyo frekans akımı sonucunda oluşturulan 50- 55 Cº lik sıcaklık  galvanik ( doğrusal ) akımın tüm iğne boyunca gerçekleştirdiği iyon yayılımı sayesinde bölgesel olarak  sıcaklık odakları  gibi muhafaza edilmesini olanaklı kılıyor. Bu sayede RF sıcaklığı  mikroiğnelerin hedef aldığı bölgeden genişleyemez , sıcaklığın dağılımı ve sıcaklık artışı limitize edilmiş olur. Dermal dokuda pH seviyesi yükselir alkali bir hale dönüşür ,  doğal yara iyileşme süreci başlatılmış olur.

10 Madde ile Hibrit Enerji Etki mekanizması

Elektriksel enerji (Galvanik akım) dermal doku içerisinde  cilt sıvı ve tuzları ile biyokimyasal bir yapılandırma süreci başlatır.
Elektriksel enerji hücre dışı  polarizasyonu değiştirir.
 OH ̄  iyon salınımı   ile dermiste kontrollü hafif pH değişimi  yaşanır.
Dermisde uyarılan bölgeler daha alkali bir ortama dönüşür. pH yükselir
Bu kimyasal değişim dokuda soğuk elektro- koagülasyon bölgeleri oluşturur.
Oluşturulan ısı uyarımının fraksiyonel düzlemde kalmasını sağlar.( hızlı iyileşme)
RF ısı etkisi üzerine uygulanan elektriksel etki, ciltte devamlılık gösteren bir doğal yara iyileşme prosesini başlatır. Cellular matrix’te  fibroblast aktivasyonu, yeni kolajen ve hyaluronik asit üretimine katkı sağlar.
Dokuda diğer uzun iğnelere sahip sistemlerin yarattığı ağır mekanik hasarı  oluşturulmadan fibroblast aktivasyonu stimüle edilmiş olur.
Mikro iğnelerden salınan RF ısısının hedeflenen bölgede odaklanmasını ve muhafaza edilmesini sağlar.
Hibrit enerji ile cilt yapı taşlarından Hyaluronik asit’te %35 ve elastin liflerde 6 kat artış sağlanır. Cilde yabancı bir madde enjekte edilmeden hacim artışı ve elastikiyet geri kazanımı sağlanmış olur.

Akıllı Mikroiğneler…
Hybrid Enerji sisteminde iğneler cilde penetre olmadan RF akımı ile ısıtılır. İğneler cilde yaklaştığı sırada uygulama applikatörü vibrasyon yaratır. Sıcak , kısa ve ince mikro iğnelerin cilde penetre olması bu vibrasyon ile birlikte akıllıca gerçekleşir. Uygulayıcı dışarıdan mekanik bir itme kuvveti uygulama zorunda değildir. İğneler RF ile akıllı penetrasyon teknolojisi ile cilde  nüfuz eder.
İğnelerin dizaynı ve akıllı penetrasyon sistemi ile hasta uygulama sırasında acı duymaz. Emla kullanmaya ihtiyaç duyulmaz.


Hibrit  enerji - Doğal Dolgu etkisi ile tanışın..
Hibrit enerji ile yüzün farklı bölgelerinde zamanla oluşan kıvrım , kışıklık ve hacim kaybı giderilebilir. Sahip olduğu teknoloji ile cilt  yapı taşlarının yeniden üretimini sağlanır. Yaşlılık belirtileri olarak görülen bir çok sorun Doğal dolgu etkisi ile çözülebilir. 

Bu belirtilere karşı hibrit enerji çözümleri ; 

  • Alın ve göz çizgilerinin giderilmesi
  • Ağız çevresi kırışıklık giderme
  • Yüze Volüm kazandırma
  • Yanak ve göz çevresinde sıkılaşma 
  • Akne izleri 
  • Çatlaklar 
  • Yanak ve Göz altı çöküntülerinde volüm kazandırma 
  • Porların küçültülmesi

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
SVG

Adres

Harbiye Mahallesi Teşvikiye Cad. İkbal İş Merkezi No.17 Kat:2 Şişli /İstanbul

SVG

Telefon

0 541 767 00 66