Kol germe kolun dirsek ile koltuk altı bölgesi arasındaki sarkıklıkları gidermek için uygulanan bir işlemdir. Uygun hastalar yaşlı veya önceden aşırı şişman olup kilo fazlasının büyük bölümünü vermiş hastalardır. Genç hastalarda gereksiz yere bu işlemin uygulanması hem etkili bir sonuç alınmasını engeller hem de kolda rahatsız edici izlerin oluşumuna neden olur. Yapılacak işlem bazı durumlarda sadece kol germe ile sınırlı kalmaz hastaya liposuction işlemi de gerekebilir. Bazı hastalarda ise sadece liposuction yapılması yeterli olacaktır. Uygun ameliyat kararı hastanın değerlendirilmesinden sonra verilir.

Uyluk germe ameliyatında en önemli problem ameliyat izleridir. Bazı hastalarda bu ameliyat izini sadece koltuk alrında bırakmak olası iken bazı hastalarda özellikle deri gevşekliği çok fazlaysa koltuk altından dirseğe kadar kolun iç yüzünde ince bir iz olabilir. Bu izlerin düzelip son halini bulması yaklaşık iki yıldır. Bazı hastalarda izin koltuk altı kısmına yakın olan bölümünde bir web oluşabilir ve bu web işlemden 6 ay sonra lokal anestezi altında düzeltilebilir. Hasta kilosunu koruyup kas tonusunu arttırıcı sportif egzersizler yaptığı sürece ameliyatı kalıcılığı uzundur. Hastaların ameliyat sonrası kol korseleri takması gerekmektedir (2-3 hafta).

Postoperatif dönemdeki bakım önemlidir. Bölgenin temiz tutulması enfeksiyon veya yara dudakları ayrışması gibi problemleri önler. Flep altında kan birikimini önlemek için koyulan drenler 1-3 gün içinde alınırlar. Hastanın normal yaşantısına dönmesi bir haftayı tam aktivitelerine dönmesi ise (spor yapmak gibi) üç haftayı bulur.

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
SVG

Adres

Harbiye Mahallesi Teşvikiye Cad. İkbal İş Merkezi No.17 Kat:2 Şişli /İstanbul

SVG

Telefon

0 541 767 00 66