3D Vectra Teknolojisi

Image Description

3D Vectra Teknolojisi 3 Boyutlu Fotoğraf Çekimi

3D fotoğraf simülasyonu estetik cerrahi uygulamalarına yeni bir boyut kazandırıyor. Yeni teknoloji ile hastalarımız estetik cerrahi uygulamalarından sonra nasıl görünebileceklerini ameliyat öncesinde üç boyutlu olarak görebilecekler.Estetik cerrahi ameliyatı yaptırmayı düşünen binlerce hastadan biriyseniz …

3D Bilgisayar Görüntülemesi Nedir?

Yeni teknoloji ile hastalar plastik cerrahi uygulamalarından sonra nasıl görünebileceklerini ameliyat öncesinde üç boyutlu olarak görebilecekler. Estetik ameliyat yaptırmayı düşünen binlerce hastadan biriyseniz, PRAGO klinik doktorlarından Dr. Naci Çelik’in sizin için iyi haberleri var.

Üç boyutlu (3D) fotoğraf sistemlerindeki gelişmeler yeni bilgisayar programlarıyla desteklenerek estetik ameliyat olmayı düşünen hastalarda meme büyültme ameliyatı, yüz ameliyatları (burun estetiği, profiloplasty, yüze dolgu uygulamaları, botoks uygulamaları) gibi işlemlerde ameliyat sonrası ortaya çıkması beklenen sonucu göstermeye izin veriyor.

Hem VECTRA® 3D kamerası hem de Sculptor™ adındaki bilgisayar yazılımı dünyada medikal fotoğraflamanın öncüsü sayılan Canfield Imaging Systems tarafından geliştirilmiştir. İşlem hastanın VECTRA 3D kamerasıyla üç boyutlu fotoğrafının çekilmesiyle başlıyor ve ardından cerrahın Sculptor programını kullanarak ameliyat planlaması yapması ve ameliyat sonrası beklenen görünümün üç boyutlu olarak hastaya gösterilmesiyle devam ediyor.

“Hastalarımız bu sistemi kesinlikle çok sevdi ” diyor Dr. Naci Çelik “İlk defa olarak kendilerini bilgisayar ekranında ameliyat sonrası planlanan yeni halleriyle üç boyutlu olarak görebiliyorlar. Görüntü 3D olduğu için görüntüyü döndürebiliyoruz ve hastanın her pozisyondan görebilmesini sağlıyoruz. Bu aşamada hasta bize fikirlerini belirterek planda değişiklikler de yapabiliyoruz. Bu sistem hastaların karar vermesini çok kolaylaştırdı. Bu programda hastaların anlaması gereken en önemli şey bunun ameliyat sonucu olmadığı.

Burada gösterilmek istenen şey mesela daha farklı bir burun yüzünüzde nasıl durduğudur. Beklenen sonucu hala kullanılmakta olan programlarda olduğu gibi sadece yan resimden değil önden, alttan, çaprazdan yani nereden isterseniz öyle gösterebilmek. Yine özellikle meme büyültme ameliyatlarında kullanılacak protez büyüklüğünü hastayla birlikte seçebiliyoruz. Hasta bir protez nasıl duruyor veya ondan bir büyük ya da bir küçük boyu nasıl duruyor merak ediyor ve bunu ekranda üç boyutlu olarak görebiliyor.”

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
SVG

Adres

Harbiye Mahallesi Teşvikiye Cad. İkbal İş Merkezi No.17 Kat:2 Şişli /İstanbul

SVG

Telefon

0 541 767 00 66