Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Image Description

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Teknoloji  her geçen gün kaydedilen gelişmeler, estetik alanında da etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış,  güvenilir yeniliklerin ortaya çıkmasına  ve yüz güldüren sonuçların elde edilmesine olanak vermektedir. Bunlardan biri de yaklaşık 10 yıl kadar önce geliştirilen Tripolar (3 kutuplu)  Radyofrekans teknolojisidir. Bu teknoloji günümüzde başka teknolojilerle birleştirilerek yeni , etkili ve güvenli  bir estetik platformun yapısında birleştirilmiş olarak karşımıza çıkmaktadır.

Estetik bir platformdan beklenen estetik bir yüz ve/veya vücut görünümünü destekleyen ölçülebilir değişiklikleri etkili,  güvenli ve acısız bir biçimde, öngörülebilen bir sürede ve sonuçları uzun dönem boyunca kalıcı olabilecek şekilde değiştirmektir.

Tripolar Radyofrekans ile Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Derimizin genç ve diri olması yapısındaki kolajen ve elastin adı verilen bileşenlere bağlıdır. Derimiz belli bir derinliğe kadar kontrollü bir şekilde ısıtıldığı takdirde bu bileşenler de gerilir ve sıkılaşır, ayrıca bu ısı artışı yaşla birlikte üretimi giderek azalan bu bileşenlerin yeniden oluşturulmasını da sağlar.

Derinin kontrollü biçimde ısıtılması bu ısının hep aynı derinlikte, aynı düzeyde ve deride herhangi bir yanmaya veya hasara neden olmaksızın uygulanabilmesiyle mümkündür. Bu kontrollü ısınma yüz ve boyun gibi bölgelerde derinin sıkılaşmasını, ince çizgi ve kırışıklıkların azalmasını, sarkma eğilimi gösteren yüz hatlarının belirginleştirilerek bir tür yüz germe etkisinin ortaya çıkmasını  sağlayabilmektedir. Derinin kontrollü biçimde ısıtılması kolay gibi görünmekle birlikte pek de kolay değildir; deride yüzey katmanlar hasar görmeden derin katmanların ısıtılması için geliştirilmiş olan yöntemlerden biri de yukarda sözü edilen Tripolar Radyofrekans teknolojisidir.

Temel olarak radyofrekans teknolojisi vücudun bir noktasından giriş yapan elektrik akımının başka bir noktadan çıkarken karşılaştığı doku direnci nedeniyle giriş ve çıkış noktaları arasında bir ısı artışı sağlaması ilkesine dayanır.  Radyofrekans akımının sadece hedeflediğimiz alanda ve yoğunlukta güvenli, kontrollü ve derimizde acı ve yanma hissi oluşturmadan dolaşabilmesi ise radyofrekansı deriye aktarma şekline bağlıdır.  Bu kontrol Tripolar radyofrekans teknolojisi gibi akımın 3 farklı kutuptan dönüşümlü olarak kullanıldığı sistemler ile mümkün olmaktadır.

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
SVG

Adres

Harbiye Mahallesi Teşvikiye Cad. İkbal İş Merkezi No.17 Kat:2 Şişli /İstanbul

SVG

Telefon

0 541 767 00 66