Botox Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Image Description

Son yıllardaki en etkili ameliyatsız güzellik yöntemlerinden olan botoks birçok yerde olduğu gibi ülkemizde de maalesef işin ehli olmayanlar tarafından da sıklıkla uygulandığından kötü sonuçları oldukça fazla görülmektedir. Halbuki doğru ellerde ve doğru kişilere uygulandığında yaşlanma sürecini geciktiren en önemli yardımcılarımızdan biridir. Şimdi botoks hakkındaki doğru ve yanlışlarda örnekler verelim:

 1. Botoks sadece yapılan bölgeye etki eder vucudunuzun baska bir yerine gitmez.
 2. Botox beyninize gitmez.
 3. Botox tümör kanser vb yapmaz.
 4. Botoks alışkanlık yapmaz (Aslında bu son söylediğim yalan bir iki kere yaptırısanız daha sonrasında botoxun etkisi geçmeye başlayınca tekrar yaptırmak istiyorsunuz çünkü iyi yapılmış bir botoksun etkisini verebilecek başka bir yöntem yok)
 5. Botoks kaslarınızı eritmez.
 6. Botoksu yaptırdıktan sonra bir daha yaptırmazsanız eskisinden kötü olmazsınız ancak eskisi kadar kötü olursunuz.
 7. Botoks kalıcı bir işlem değildir. En fazla 6 ay sonra etksisi tamamen ortdan kalkar.
 8. Dudak dolgunlaştırmak için botoks kullanılmaz.
 9. Botoksun en çok kullanıldığı yerler alın, göz kenarı ve kaşların arasıdır.
 10. Koltuk altı terlemesinde de botoks kullanılabilir ve etkisi 4-6 aydır. Terlemenin azaltılması size bir zarar vermez.
 11. Yüz germe de dahil olmak üzere hangi ameliyatlı veya ameliyatsız gençleştirme işlemini yaptırısanız yaptırın botoksa olan ihtiyacınız bitmez. Eger gercekten güzel bir sonuç istiyorsanız botoks şart.
 12. Botoks yaptırmak için belli bir yaşa gelmeniz gerekmez. Asıl güzel etkisi yüzünüzdeki çizgilerin çıkmasını önlemektir. Çizgiler oluştuktan sonra yaptırmaya başlarım demek yanlış. Yani hasta uygunsa 20 yaşından sonra yapılabilir. Çünkü sadece yaşlanma çizgileri için değil aynı zamanda kaş pozisyonunu düzeltmek için de botoks yapılır.
 13. Botoks berberde kuaförde yaptırılmaz. Çünkü her hastanın kasılma paterni farklıdır. Böyle yerlerde yaptıranların donuk suratlarla gezdiğini hepimiz biliyoruz.

 

Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler SSS Soruları

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
SVG

Adres

Harbiye Mahallesi Teşvikiye Cad. İkbal İş Merkezi No.17 Kat:2 Şişli /İstanbul

SVG

Telefon

0 541 767 00 66