Yüz Gençleştirici İşlemler

Image Description

Yaşlanma ve yerçekiminin etkisi, güneş ışınlarına maruz kalma ve günlük hayatın stresi ile birleştiği zaman etkiler önce yüzde görülmeye başlar. Yaşlanma etkisiyle burun ve ağız arasında derin çizgiler oluşup çene hattı gevşek ve sarkık hale gelir ve boyunda yağ birikintileri ve katlantılar oluşur. Daha ileri aşamalarda yanak sarkıklıkları artar, göz kapaklarında düşme, kaşlarda düşme ortaya çıkar.

Yüzde oluşmaya başlayan bu değişiklikler belli ölçüler içinde azaltılıp geri döndürülebilir. Yapılacak işlem her hasta için farklılık gösterir ve hangi işlemin yapılacağı hastanın yaşına, deri yapısına, yaşlanma bulgularına, deri altı yağ dokusu miktarına ve hastanın beklentilerine göre değişir. Bu hasta ile görüşme sırasında ortaya çıkan interaktif bir süreçtir ve her hasta için yapılacak işlem farklılık göstereceği için burada hepsine değinilmesi imkansızdır. Ancak genel olarak kullanılacak yöntem belli bir sıraya göre izlenmelidir.

Basit Yüz Gençleştirici İşlemler

Bu yöntemler arasında botox, dışarıdan verilen hyaluronic asit temelli geçici dolgu maddeleri, thermage ve radyo frekans gibi ameliyatsız yöntemler vardır. Bunlardan botox ve dolgu malzemeleri tarafımdan da sıklıkla yaşlılık belirtileri başlamadan bile kullanabildiğim yöntemlerdendir. Ben prensip olarak thermage ve diğer ameliyatsız güzellik yöntemlerini uygulamıyorum. Bu birinci sıra yöntemler yüzde oluşmaya başlayan hafif kırışıklıkların ve çökmelerin tedavisinde çok ideal yöntemler olup 20 li yaşlardan itibaren her yaş grubunda hastaya güvenle uygulanabilir.

İple Yüz Germe ve Asma Yöntemleri

İple germe olarak adlandırılan bu yöntemlerin hiç birinin hastalar için yararlı olduğunu düşünmüyorum ve bu tür yöntemlerin hastalara çok şey vaadedip çok az verdiği kanısındayım. Ancak silikondan yapılan dinamik askılar işin içine girdiği zaman düşüncelerim değişiyor. Birincisi silikon askılar erimediği için dokuyu tutma gücü iplerde olduğu gibi birkaç ay içinde geçmiyor ve ayrıca dokuda reaksiyon yaratıp şişme ve fibrozis gibi olumsuz bir sonuç görmüyoruz. İple yapılan uygulamaların hemen tamamında doktorlar hastalarının sonucun birkaç ay sonra daha iyi olacağını ifade ederler. Halbuki dinamik silikon askıyla yapılan uygulamalarda sonuç yapıldığı anda görülür ve etki 4 ila 6 yıl kadar devam eder.

Total Yüz Germe

Tüm yüz bölgesinin saç içinden kulak önü ve arkasından ve arka kısım saç sınırı çizgisinden yapılan kesiler ile gerilmesi işlemidir. Tüm yüzde belirgin bir değişikliğe neden olur.

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
SVG

Adres

Harbiye Mahallesi Teşvikiye Cad. İkbal İş Merkezi No.17 Kat:2 Şişli /İstanbul

SVG

Telefon

0 541 767 00 66