J-Plasma (J-Plazma)

Image Description

Renuvion - J plasma ile birlikte güzellik kavramı gençlik ile özdeşleştirilmekte ve her geçen gün farklı yöntemler ile gençlik arayışı devam etmektedir. Gerek cerrahi gerekse de cerrahi dışı yöntemler ile gerek yüz bölgesinde gerek vücut bölgesinde gerekse de cilt dokusunda gençleştirme uygulamaları gerçekleştirilmektedir. J-plasma (J-plazma) son dönemde geliştirilen ve uygulama sonuçları alternatiflerine oranla çok daha etkileyici ve kalıcı etkiler sunmaktadır.

Renuvion - J-Plasma Nedir?

Helyum gazının; radyo frekans yöntemi ile enerjetik hale getirilerek soğuk plazma açığa çıkarılması ve ilgili bölgeye özel olarak geliştirilen cihazlar ile uygulanmasıdır. Helyum gazı oldukça güçlü bir gazdır ve insanda herhangi bir reaksiyona neden olmamaktadır. Bu özelliklerinin yanı sıra cilt ve cilt alt dokusuna esnek bir yapı kazandırmaktadır. Lazer ya da radyo frekans uygulamalarına oranla çok daha soğuk şekilde uygulanan j-plasma; aynı zamanda bu yöntemlere oranla çok daha güvenilir bir yöntemdir ve hızlı bir iyileşme sağlamaktadır.

Cerrahi dışı bir yöntem olan j-plasma; yüz, vücut ve cilt bölgelerine uygulanabilmektedir. Günümüzde cerrahi uygulamalara oranla lazer ve radyo frekans uygulamaları daha çok tercih edilmektedir. J-plasma teknolojisi ise uzmanlar tarafından devrim niteliğinde bir uygulama olarak ele alınmaktadır.

j-Plasma Nasıl Uygulanır?

J-plasma uygulaması öncesinde ayrıntılı bir muayene ve tedavi planlaması yapılmaktadır. Bu doğrultuda tek seansta uygulanan j-plasma uygulaması sonrasından iyileşme sürecinde doktorun takibinde olunmaktadır.

Hangi Bölgelerde Uygulanır?

J-plasma teknolojisi oldukça güvenilir bir uygulama süreci sunmasının yanı sıra vücut şekillendirme, cilt dokusunu sıkılaştırma ve yüz gençleştirme amaçları ile uygulanmaktadır.

Yüz Bölgesinde J-Plasma

Gevşemiş, kırışmış ve sarkmış cilt dokusunun sıkılaşması ve toparlanması amacı ile yüz bölgesine uygulamasından hemen sonra; anında cilt kasılması, sıkılaşması ve toparlanması sağlanmaktadır. 30 ila 80 yaş arasındaki tüm kadın ve erkeklerde uygulanabilir olmasının yanı sıra tüm cilt tiplerinde de etkili olmaktadır. Lokal anestezi altında uygulanan j-plasma yaklaşık 1 saat sürmektedir ve sonrasında 72 saat boyunca doktorun önerdiği özel kompresyon giysisi giyilmesi gerekmektedir. Oldukça güvenilir bir yöntem olan j-plasma sonrasında morluk ve şişlik şikayetleri normaldir ve geçicidir.

Vücut Şekillendirmede J-Plasma

Günümüzde pek çok cerrahi ve cerrahi dışı vücut şekillendirme yöntemi bulunmaktadır. Cerrahi yöntemler oldukça uzun bir iyileşme süreci sunması açısından; cerrahi dışı yöntemler ise kalıcı etki göstermemesi açısından pek çok kişi için birtakım dezavantajlar açığa çıkarmaktadır. Ancak J-plasma yöntemi hem iyileşme süreci kısa ve konforlu hem de kalıcı özelliği bulunan yeni bir uygulamadır.

J-plasma ile tedavi edilen bölgeler aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir;

 •  Karın bölgesi
 •  Kalça bölgesi
 •  Basen
 •  Selülit tedavisi
 •  Diz bölgesi
 •  Uyluk bölgesinin iç ve dış kısımlarında
 •  Göğüs bölgesi
 •  Sırt bölgesi

J-plasma teknolojisi ile vücut şekillendirme işlemi lokal ya da genel anestezi altında klinik ortamında uygulanabilmektedir. Uygulama bölgesinde gizli ve minimal kesiler açılarak uygulanan bu işlem; cilt altından uygulanmaktadır. Uygulama sırasında cildin sıkılaşması ve gençleştirilmesi sağlanmaktadır.

Cilt Yenilemede J-Plasma

Cildin yenilenmesinde de uygulanabilen j-plasma teknolojisi; göz kapakları gibi hassas bölgeler dahil tüm cilt yapılarında herhangi bir risk barındırmadan uygulanabilmektedir. Uygulama sonrasındaki doktor kontrollerinin aksatılmaması büyük önem taşımaktadır.

Avantajları Nelerdir?

 • Ameliyatsız bir yöntem olması sebebi ile hem konforlu hem de iyileşme süreci kısadır. Bununla birlikte kanama ya da enfeksiyon gibi risk faktörleri taşımamaktadır.
 • Uygulama öncesi ve sonrası görünümde ciddi derecede farklar bulunmaktadır.
 • Hızlı sonuçlar alınmaktadır.
 • Özellikle vücut şekillendirme amacı ile uygulanan j-plasma uygulamasında minimum kesiye ihtiyaç duyulmaktadır.
 • Doğal sonuçlar açığa çıkarmaktadır.

Yetişkinlerde her yaştan ve her cilt tipinden insana uygulanabilmesi, makismum derecede güvenilir olması ve hızlı sonuçlar açığa çıkarması ile j-plasma yöntemi son dönemde sıklıkla başvurulan gençleştirme uygulamaları arasındadır. Ancak unutulmamalıdır ki alanında tecrübeli doktorlar tarafından uygulanması gerekmektedir.

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
SVG

Adres

Harbiye Mahallesi Teşvikiye Cad. İkbal İş Merkezi No.17 Kat:2 Şişli /İstanbul

SVG

Telefon

0 541 767 00 66