Kombine Tedaviler; Gıdı Estetiği ve Germe Uygulaması

Image Description

Çene altı yağları ve elastikiyet kaybı sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve daha kilolu gösterir

Yaşın ilerlemesiyle birlikte ise, cilt altı yağ yastıklarının yer değiştirmesi ve kasların gevşemesine bağlı olarak, bağ dokusunun asıcı gücü azalır. Ciltteki bağ dokusunun zayıflaması, kolajen ve elastik liflerinin üretiminin azalması ile kırışıklıklar meydana gelir. Hacim kaybı ile beraber yüzümüzün bazı bölümlerinde sarkmalar oluşmaya başlar.

TechNeck Sorunu Nedir?

Yaşlanma etkilerinin ilk görüldüğü yerler arasında boyun ve dekolte bölgesi yer almaktadır. Ancak boyun ve dekolte bölgesindeki yaşlanma belirtileri olan kırışıklıklar uzun süre laptop’ta veya akıllı telefonlarda vakit geçirdiğimizde de meydana gelir.

TechNeck sorunu ise, gençleri ilgilendiren estetik sorunudur. Teknoloji boyun kaslarınızı zayıflatarak yağlanmaya yol açabilir. Kas dokularınız hareketsizlikten kırışabilir.

Sürekli aşağıya bakmak, boyun ve dekolte bölgesinde mikrodüzey hareketler yapmak kırışıklıkları artıyor. Bu nedenle artık boyun ve dekolte bölgesindeki problemler yalnızca yaşa bağlı değil aynı zamanda gündelik yaşamımızdaki edinilen kötü alışkanlıklardan dolayı gençleri de ilgilendiren bir durumdur.

Ekranı sürekli kontrol etmek için tekrarlayan eğilme hareketi nedeniyle zarar gören hassas dekolte bölgesi için dolaşımı artırmak ve tembel kasların iyileşmesini sağlamak için yüz, boyun ve omuz egzersizlerini gündelik yaşamınızın bir parçası haline getirmek önemli.

Öte yandan boyun bandında kırışıklık giderme ve fazla yağlanmadan kaynaklı kaybolan yüz kontürünün belirlenmesi için yeni stratejiler ve teknikler uyguluyoruz.

Boyun bölgesindeki kırışıklıklar ve fazla yağlanma güzelliğinize gölge düşürebilir

Eskiden sadece klasik liposuction ve çene germe gibi cerrahi müdahale ile çözülebilen bu problem, yaşlanma karşıtı (anti-aging) yeniliklerin gelişmesi sayesinde kişiye özgü tedavi protokolleri belirlenebiliyor. Bir kişi için yapılan tedavi diğer kişi için uygun olmayabiliyor. İhtiyaca göre, cerrahi ve cerrahi olmayan (ameliyatlı ve ameliyatsız) kombine tedavi yöntemleri ile sorun olan bölgede sosyal yaşama adapte sıkıntısı yaşanmadan çözüm üretilebiliyor. Burada doktorun tecrübesi, kullanılan güncel teknolojiye bağlı çoklu ve güvenilir tedavi protokollerinin uygulanıyor olması, tedavinin iyileşme sürecini, sonucunu ve kalıcılığını etkileyebiliyor.

TechNeck Tedavisi

Boyun bölgesinde meydana gelen halk arasında gıdı olarak tabir ettiğimiz dolgun görünümüne sebebiyet veren fazla yağlar, boynun ön ve yanında bulunan ince, geniş ve dörtgen biçiminde bir kas olan platismanın (platysma) altındaysa, klasik liposuction iyi bir tedavi seçeneği değildir ve daha geniş cerrahi gerekebilir.

Fazla yağlanmadan dolayı kaybolan çene kontürünü yeniden kazandırmak için, klasik liposuction’dan daha etkili, daha hızlı iyileşme sağlayan bir teknik olan Realdefinition (Vaser liposuction) ameliyatı esnasında çene altından bir adet 2 mm’lik bir delik açılır. Yaklaşık 45 dakika süren bir işlemdir. Ameliyat esnasında ve sonrasında ağrı ya da acı duyulmaz.

Boyun Güzelliği İçin Kombine Tedavi Methodları

RealDefinition ile Boyun liposuction’ı işlemi sonrasında (boyundaki fazla yağların alınması prosedürü) sarkık deriye, 5-7 yıla uzayan kalıcılık ve doğal ifadenin korunmasını mümkün kılan invasif olmayan (ameliyatsız) bio-uyumlu dinamik askı - spring thread tedavisini uyguluyoruz.                                                                                                                                                                  Avrupa Innovasyon Ödülü”ne sahip çok katmanlı esnek askı ipi kullanılarak uygulanan bu yöntem, diğer askılama yöntemleri gibi, mimiklerde bozulmalar ve zaman zaman kopmalardan ötürü uygulanan alanda asimetri yaratan, sert ve esnemeyen yapıya sahip değildir. Aksine, dinamik askı özelliğine sahip esnek askılara sahip olduğu için, yüzün mimik hareketlerine uyar. İfade bozukluğu ve çekilmeler yaratmaz. Deformasyonların düzelmesini sağlayarak daha kalıcı bir ameliyatsız yüz germe yöntemi olarak uygulanır.

Öte yandan, aşırı kas ve belirgin deri gevşemesi olan kişilerde spring thread prosedürü ile toparlanma şansı düşükse, müdahalenin yetersiz olacağı kişilerde, boyun germe operasyonu da uygulanabilir. Boyun germe ameliyatı ise genel anestezi ile yapılır ve yaklaşık olarak 2-3 saat sürer. Bu işlemler sonrası ortalama 4-5 gün süreyle boyun bandajı kullanılır.

Sosyal medya takıntısı, sorunun algılanışına katkıda bulunduğu gibi öte yandan yanlış edinilen bilgiler de yanlış tedavi protokolünün izlenmesine neden olabilir. Bu konuda ihtiyatlı olmak önemlidir.

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
SVG

Adres

Harbiye Mahallesi Teşvikiye Cad. İkbal İş Merkezi No.17 Kat:2 Şişli /İstanbul

SVG

Telefon

0 541 767 00 66