Kadınlar için ''RealDefinition Liposuction Prosedürü'' (VaserHiDef)

Image Description

Kadınlarda ''Dr. Naci Çelik Ultrasound yardımlı RealDefinition liposuction cerrahi prosedürü'' nasıl yapılır?

Güzellik anlayışı her yüzyılda ve hatta yıllar içinde devamlı değişkenlikler gösterir. Saçların renginden tutun da memenin büyüklüğüne veya belin kıvrımlarına kadar bu değişiklikler günlük yaşantıyı dahi etkiler.

1890-1910 yılları arasında illustrator Charles Dana Gibson tarafından yaratılan bir çizim olan “Gibson Kizi” bazıları tarafından kadın güzelliğinin sembolik bir standartı olarak kabul edilir. “Gibson Kizi” uzun ve ince bununla birlikte oldukça büyük meme ve kalçalı ve beline taktiği korse ile beli aşırı inceltilerek gövdede egzajere edilmiş bir S kıvrımı olan hayali bir karakter olmakla birlikte döneminin kadınlari üzerinde çok etkisi olmuştur.

1920 lerde Amerikan sessiz film artisti Nita Naldi ” femme fatale” veya “vamp” kadın rolleriyle ortaya çıkarak kadın güzelliğinin sembolü haline gelmiştir.

Takip eden yıllarda ….

1940 lı yıllarda yani 2. Dünya Savaşı başlangıcında Amerikalı aktör, dansçı ve şarkıcı Betty Grable ünlü mayo pozuyla askerlerin bir numaralı poster fotoğrafı haline geldi. Bu fotoğraf daha sonra Life dergisinin bir projesinde “dünyayi değiştiren 100 fotograf” dan birisi seçildi. Grable özellikle bacaklarıyla ünlüydü ve bacakları en ideal ölçülerde ve dünyanın en güzel bacakları olarak kabul edilerek o zaman için 1000000 $ a sigortalandı.

Yıllar, güzellik anlayışına Marilyn Monroe ile şekil vermeye başladı…

Grable’ in tahtından inmesi Norma Jeane Mortenson yani Marilyn Monroe’dan sonra oldu. 1962 yılından ölümüne kadar Marliyn Monroe tartışmasız herkes tarafından dünyanın en güzel kadını olarak değerlendirildi.

Marilyn Monroe’nun ölümü ile kadın vücudunda kıvrımlar yerini düz hatlara bıraktı…

1960 li yıllarda insan hakları kampanyaları sırasında daha erkeksi büyük gözlü, uzun kirpikli, çok ince yapılı, ve kısa saçlı Lesley Hornby daha iyi bilinen adıyla Twiggy ortaya çıktı.

Daily Express tarafından 1966 yılının yüzü seçilen Twiggy o dönemin kadınlarını yüzü ve vücudu ile etkilemişti

1980 li yıllarda kadın güzelliği yeniden kıvrımlara döndü. Süper modeller ortaya cıktı. Bunlar herkes tarafından tanınan zengin ve güzel kadınlar olarak donemi etkilemeye başladılar. Güzellik anlayışı bu dönemde seksi ve güzel olarak ikiye ayrıldı. Sağlıklı yasam ve fitness gelenekleri gelişti.

1990 larda tekrar zayıflama modası ortaya çıktı. Zayıflığın güzellik anlayışı olduıu bu donem çok uzun sürmedi ancak bu dönem anoreksiya probleminin de ortaya cıktığı donem olmuştur. 2006 yılında anoreksiyaya bağlı olarak Brezilyalı model Ana Carolina Reston’ in ölümü ki öldüğünde 173 cm boyunda ve 40 kg idi ve BMI ise sadece 13.4 idi ki dünya sağlık örgütüne göre BMI nin alt sınırı 16 olmalıdır.

''Dr. Naci Çelik Ultrasound yardımlı RealDefinition liposuction cerrahi prosedürü''

Günümüzdeki güzellik anlayışı bir karışımdır. İdeal güzel bir kadında BMI 22 altında olarak kabul ediliyor. Anoreksik vücutlardan değil zayıf atletik görünümlü vücutlardan ve bununla beraber erkeksi değil kıvırmı olan vücutlardan hoşlanıyoruz.

Yani günümüzün kadın ideal estetik görünümü zayıf, atletik ve seksi görünüm şeklinde. Gençlerde kas definitioni önemli iken doğum yapmış kadınlarda definitiondan çok daha düz bir görünüm istiyoruz. Zayıf ama vücutta kum saati görünümü günümüzün güzellik anlayışı.

Magazin dergilerindeki resimlere baktığınız zaman gördüğümüz fotoğrafların hemen hepsinin photoshopla rötuşlanarak yukarıda bahsettiğimiz hale getirildiğinden emin olabilirsiniz.

''Dr. Naci Çelik Ultrasound yardımlı RealDefinition liposuction cerrahi prosedürü'' (Vaserhidef lipoplasty) ile kadınlarda yapmaya amaçladığımız değişiklikler:

Vücudun kum saati görünümü

Meme dolgunluğunun sağlanması

Sacral bölge depresyonları (popo üstündeki gamzeler)

Karin bölgesinde oblique kaslarda konkavitede hafif bir belirginleştirme ve rectus abdominis lateral kısımlarında hafif bir depresyon ancak baklava dilimlerinin cıkartılmasi değil.

Trochanterik bölgede depresyona yani çökmeye izin vermemek. Bu bölgenin yuvarlaklığını sağlamak

Popo yuvarlaklığının sağlanması

Yukarıda bahsedilen yuvarlaklıkları sağlamak için vaser ile alınan yağlar cytori ile pure graft haline getirildikten sonra gerekli yerlere enjekte edilir.

''Dr. Naci Çelik Ultrasound yardımlı RealDefinition liposuction cerrahi prosedürü'' ( VHD) yöntemlerinin tümünde yağ alınan yer boşaldıktan sonra kalan derinin toparlanması beklenir. Bu derinin toparlanabilmesi için liposuction yapılan kısmın derinin yüzeyine yakin olması gerekir. Ama liposuction yüzeyel yapıldıkca bu sefer deride dalgalanmalar, çökmeler deride yara oluşması, sert alanlar gibi problemler çıkmaya baslar. Bu nedenle güzel yapılmıs klasik bir liposuctionda deriden en az bir cm lik bir kalınlık bırakılıp bunun altındaki alana çökme olmayacak kadar liposuction yapılır. Sonuç olarak ortaya çıkan düzgün bir görünümdür ama hasta kalın görüntüden hala kurtulmuş değildir.

''Dr. Naci Çelik Ultrasound yardımlı RealDefinition liposuction cerrahi prosedürü'' (VHD) yüzeyel liposuction ile çalışır. Yani real definition sonucu sadece yüzeyel liposuction ile ortaya çıkabilir. Yüzeyel liposuction ile deri gerginliği çok güzel sağlanabilir. Bunun için yeterli olan iki şey vaser cihazı ve ''Dr. Naci Çelik Ultrasound yardımlı RealDefinition liposuction cerrahi prosedürü'' (VHD) eğitimi almış bir plastik cerrahtır.

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
SVG

Adres

Harbiye Mahallesi Teşvikiye Cad. İkbal İş Merkezi No.17 Kat:2 Şişli /İstanbul

SVG

Telefon

0 541 767 00 66