İstanbul Seconder Rinoplasti

Image Description

İstanbul Seconder rinoplasti, Kişinin ikinci kez burun ameliyatı olması gerekebilmekte; bu işlem ise seconder rinoplasti olarak tanımlanmaktadır. Burun organı gerek fonksiyonel gerekse de estetik anlamda oldukça önemlidir. Yüz bölgesinin tam ortasında bulunması sebebi ile yüz çehresinde estetik olarak belirleyici olan burun aynı zamanda koku duyusunun algılanması ve sağlıklı nefes alınmasında da oldukça önemlidir.

Günümüzde pek çok kişi burun estetiği ameliyatına başvurmaktadır. Ancak bazı durumlarda ameliyat başarılı bir şekilde sonuçlanmamaktadır. Bu durumda;

  • Burun eğriliği
  • Burun şeklinde bozukluk
  • Koku duyusunun kaybı
  • Burun tıkanıklığı gibi şikayetler açığa çıkmaktadır.

Kişinin ikinci kez burun ameliyatı olması gerekebilmekte; bu işlem ise seconder rinoplasti olarak tanımlanmaktadır. Tüm dünyada en sık başvurulan estetik ameliyat olan burun estetiği, alanında tecrübeli cerrahlar tarafından uygulanmalıdır. Öyle ki yapılan burun estetiği ameliyatları sonrasında hastaların yaklaşık %20’si ikinci kez burun ameliyatına ihtiyaç duymaktadır.

Seconder Rinoplastiye Başvurulma Nedenleri

Seconder rinoplasti ameliyatına başvurulma nedenleri aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir;

  • Nitelikli bir ameliyat planlamasının yapılamaması

  • Hastanın burun estetiğinden gerçekçi olmayan beklentilerinin bulunması
  • Ameliyat sırasında gereğinden fazla kemik ve kıkırdak doku çıkarılması
  • İlk ameliyat sonrasında enfeksiyon problemi yaşanması
  • İlk ameliyat sürecinde dikişlerin yanlış konumlandırılması
  • Cerrah faktörü

Seconder Rinoplastiye Ne Zaman Başvurulmalı?

İdeal olarak, bir yıl sonra yapılması önerilir. Bununla birlikte, hastalar ilk müdahalenin ardından bir ay içinde bir sorun fark ettiğinde, derhal doktorlarının ve hatta başka bir doktorun kapısını çalar ve hataları düzeltmelerini ister. Bu aşamada acele etmemek ve ani bir karar vermemek gerekir. Burundaki müdahalenin neden olduğu yara iyileşme süreci yaklaşık bir yıldır. Bu sürenin sonunda problemler tespit edilmeli ve ikincil rinoplasti buna göre yapılmalıdır.

Seconder Rinoplastide Doktor Seçimi

Günümüzde burun estetiği uygulamalarının başarısız olmasındaki temel neden doktor faktörüdür. Yeterince tecrübe kazanmamış, ayrıntılı bir şekilde ameliyat planlaması yapamamış cerrahların uyguladığı burun estetiği ameliyatlarının sonucunda çeşitli nefes problemleri ya da estetik problemlere açığa çıkabilmektedir. Seconder rinoplasti ilk burun estetiğinden çok daha zor ve karmaşık bir süreç yönetimi gerektirmektedir. Bu nedenle bu süreçte doktor seçimi büyük önem taşımaktadır. Daha önce gerçekleştirmiş olduğu ameliyatların canlı örneklerini inceleyerek ve ameliyat sırasında kullanacağı ekipmanları sorgulayarak doktor seçimini yapılmalıdır. Aynı zamanda hasta doktor arasındaki iletişim ameliyatın başarısını arttıran en önemli faktörler arasındadır. Hastanın tüm isteklerini açık ve net bir şekilde ifade etmesi ve doktorun uygulanabilirlik açısından hastayı uyarması sonucunda ortak paydada buluşulmalıdır.

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
SVG

Adres

Harbiye Mahallesi Teşvikiye Cad. İkbal İş Merkezi No.17 Kat:2 Şişli /İstanbul

SVG

Telefon

0 541 767 00 66