Hürriyet / Erkeklerde Liposuction (RealDefinition) ile Vücut Şekillendirme

Image Description

Dünya çapında en fazla trend estetik ameliyatlardan olan liposuction zayıflama yöntemi değildir. Liposuction hastanın kontur fazlalıklarını düzeltmek için uygulanan bir yöntemdir.                       

Bu kontur fazlalıkları erkeklerde daha çok karın ve bel, kadınlarda ise yoğunlukla bacak bölgesinde görülmektedir. Ve kişinin kilosu normal de olsa rahatsız edici görüntü ortaya çıkabilmektedir.

Teknolojiyle birlikte vücuttan alınan yağlar kadınlarda meme büyültme brezilya poposu erkeklerde göğüs kasları ve omuz kası büyütülmesi için uygulanmaktadır.

Teknoloji sayesinde liposuction ameliyatları sonrasında eskiden yaşanan gevşek deride dalgalanma, çukurluk olması gibi komplikasyonlar önlenmiştir.

Realdefinition ile liposuction tekniğinde kadın ve erkeklerde farklı metodlarla fark amaçlar güdülerek yapılması gereken bir işlemdir. Realdefinition ile liposuctionda bir kadın hastada amaç daha yuvarlak hatlar pürüzsüz bir deri görüntüsü ve belli belirsiz kas belirginleştirmesi iken, bir erkek hastada özellikle karın bel göğüs bölgesinde alınabilecek tüm yağlar alınarak deriyi mümkün olduğunca inceltmek ve bununla birlikte omuz ve göğüs bölgesini mümkün olduğu kadar genişletmektir.

Erkeklerde RealDefinition (vaser) yöntemi yalnızca basit bir liposuction (yağ alma) yöntemi gibi karın ya da bel bölgeseindeki diyete göre ve spora (egzersiz) direnç gösteren yağları almak için yapılan bir teknik değildir.

Kas şekli verilmiş yağ dokusunda ödem geçtikten sonra sarkma yaşanabilir. Bu nedenle hastanın vücudunda estetik duruştan öte komik bir görüntü oluşturma riski taşır. RealDefinition liposuction prosedüründe amaç vücut geliştirme sporu yapmış kaslı bir erkek vücudu yapmaktır. Genellikle başvuran erkek hastalar tarafından karın, bel ve göğüs bölgesine uygulanması talebinde bulunulsada bir hastaya gerekliyse tüm bu bölgeler için yapılır. Çünkü karın bölgesindeki baklavaları çıkartılmış bir hastanın gevşek görünümlü göğüs kasları veya zayıf omuz kasları olması, doğallıktan uzak, oldukça sahte bir görünüm sağlayabilir.

RealDefinition liposuction vücut şekillendirme metoduyla kollarda yapılan işlem deltoid, biceps ve triceps kasların belirginliğini artırmaya yardımcı olabilmektedir. Göğüs bölgesinde yapılan işlemse pektoral ve serratus kaslarının belirginliğini artırmaktadır. Karın ve bel bölgesinde yapılan işlemle rectus abdominiz (six pack veya baklava dilimleri ve oblique kaslar ve sırt bölgesinde de trapezius ve latissimus dorsi ortaya çıkartılabilir. Bacak bölgesindeyse gerekli kaslar ortaya çıkarılır.

Tüm bu işlemler için vücutta kesi yapılmadan sadece 3mm genişliğinde deliklerden girişim yapılır. Ameliyat izi kalmaz. Çünkü tüm delikler kıvrım bölgelerinden yapılmaktadır.

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
SVG

Adres

Harbiye Mahallesi Teşvikiye Cad. İkbal İş Merkezi No.17 Kat:2 Şişli /İstanbul